Vodafone mobil reklamlarını MedyaNet ile pazarlayacak

Vodafone, MedyaNet ile mobil reklam satışı konusunda stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. İki şirket arasında imzalanan anlaşma, Vodafone Türkiye’nin tüm mobil reklam envanterinin pazara sunulması, satış koordinasyonu ve yeni mobil reklam ürünü geliştirmelerinde iş ortaklığını içeriyor. İki şirket arasındaki işbirliği, mobil reklam sektörünün gelişimi açısından da gelecek vaad ediyor.

Anlaşma sayesinde internet reklamcılığı ile mobil reklamcılık alanındaki deneyimler, dijital reklam sektöründe gerçek anlamda ilk kez bir arada kullanılacak. Hali hazırda Hürriyet, Milliyet, E-kolay, Fanatik, Ekşi Sözlük ve DipNot.tv gibi Türkiye’nin en çok ilgi gören mobil siteleri ve iPad uygulamasının reklam alanlarını da pazara sunmakta olan MedyaNet, bünyesinde mobil reklam için konusunda uzman, mobil ve internet konusunda oldukça deneyimli özel bir ekip oluşturdu.

İşbirliği anlaşması ile ilgili açıklama yapan Vodafone Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt şöyle konuştu: “Teknolojinin baş döndürücü bir hızla değişimi, yenilikçi ve farklı mecraların oluşumuna katkı sağlıyor. Bu da yeni pazarlama stratejilerinin oluşması ve dinamik bir biçimde yönetilmesi gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Bununla beraber sektörler de birbirlerine yakınlaşıyor. Mobil teknolojideki gelişmeler, pazarlama stratejilerini de doğrudan etkiledi. Biz de bu doğrultuda böyle stratejik bir işbirliği anlaşması yapmanın sektörde öncü ve tüketiciler nezdinde farklılaştırıcı bir hamle olacağını düşündük. Mobil reklam satışı konusunda tecrübeli MedyaNet ekibiyle çalışacak olmaktan ötürü mutluyuz. Bu işbirliğimizin hedef kitlelerine doğrudan ve doğru zamanda ulaşmak isteyen markalar için yeni fırsatlar ve katma değer yaratacağına inanıyoruz.”