Türkiye’de Android pazarına girebilen en küçük akıllı telefon geliyor

Sony Ericsson, Xperia X10 mini ile Android kolaylığını ceplere taşıyor. Android Market açık olarak gelen Xperia X10 mini, ceplere ücretsiz Android uygulamaları ile özelleştirmeyi sağlıyor. Dünyanın “en eğlenceli akıllı telefonu” Xperia X10 mini, Turkcell İletişim Merkezleri ve Turkcell’in anlaşmalı olduğu zincir mağazalarda, internet paketiyle birlikte ayda 35 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Sony Ericsson’un Xperia serisi için geliştirdiği özel uygulamalarla cepte konforun ve eğlencenin tarifini yeniden yapan Xperia X10 mini’de akıllı ve eğlenceli bir telefonda ne ararsanıyorsa var: Kolay şebeke kurulumu, hızlı e-posta ayarları, Android Market ile 100 binden fazla kullanışlı ve eğlenceli ücretsiz uygulamaya erişim ve Android browser ile süper hızlı internet deneyimi… Ergonomik tasarımı ve küçük boyutlarıyla elinizden düşüremeyeceğiniz Xperia X10 mini, aynı zamanda şık bir aksesuar olarak tasarlanmış.

Küçük ama marifetli Xperia X10 mini, Facebook gibi sosyal medya araçlarını tek bir ekranda birleştiren Sony Ericsson Timescape uygulamasıyla birlikte geliyor. Xperia X10 mini’nin süper duyarlı dokunmatik ekranı ile telefonunuzu tek elle kullanabilir ve iletileri tek bir dokunuşla Facebook, Twitter gibi ortamlarda anında paylaşmak mümkün. Android tabanlı Xperia X10 mini, sürükle-bırak destekli hassas dokunmatik ekranı ile masaüstünü istendiği gibi düzenleyip telefonu baştan yaratma imkanı sağlıyor.