nisanSeçimlerin hemen ardından mikrofonlarımıza çok önemli açıklamalarda bulunan devlet yetkilileri birbirinden ilginç noktaları dile getirdiler. Bu noktaların en önemlisi Youtube ve Twitter’ın açılması yönünde olanlardı. Bu noktaları sizler için kısa maddeler halinde TKNLJ farkıyla toparladım:

  • Youtube ve Twitter’ın kapanması gerçekten yanlış bir karardı. Bu karardan ne kadar hızlı dönersek o kadar doğru hareket etmiş olacağımızı düşündük. Bu yüzden de 1 Nisan günü akşam saatlerine kadar açılmış olacak bu iki internet sitesi…
  • Mahkemelerin karar verme hızını artırıyoruz. Bundan sonra artık mahkemeler karar alacak ondan sonra konuyu diğer mercilere taşıyacağız.
  • Erişim Sağlayıcıları Birliği kurma fikri gerçekten çok kötü bir karardı. Kendi aramızda yaptığımız birçok toplantıda neden bizim sansürleyeceğimiz bir şey için servis sağlayıcıları milyonlarca dolarlık yatırım yapsın diye soruyorduk kendimize zaten. Bunun kaldırılmasına karar verdik. Zaten her şeyin mahkemeler eliyle yapılması da böylesi bir birliğe gerek bırakmıyor…
  • Bundan sonra ülkemizde interneti filtreli de vermeyeceğiz. Bunun yerine anne babalara çocukları daha doğru bir biçimde internete nasıl sokacaklarına dair aile içi bilgilendirmeler yapacağız.
  • Bir süredir üstünde çalıştığımız bilgi edinme hakkı kapsamındaher tür sorunuza hızlı ve etkin bir biçimde cevap vermeye karar verdik. Kaç internet sitesi kapatıldı, kaç siteye girilemiyor, şirketler konusunda merak ettikleriniz… Tüm sorularınızı hızla cevaplandıracağız.

Tüm bu gerçekleşmesi gereken şeylerin aslında kötü bir 1 Nisan şakası olması da bu ülkenin ayıbı olsun