Vodafone: Bize zorla güzel şeyler söylettiler

Mısır’da Vodafone’un içinde bulunduğu zor durumu sizlere aktarıyor, onların orada verdiği mücadeleyi paylaşmaya çalışıyoruz. Daha önce yazdığımız yazıda Vodafone’un Mısır’dan çıkmak isteyebileceği konusunu gündeme getirmiştik.

Görülen o ki, mevcut yönetimin halkla arası bozuldukça Vodafone ile de aynı derecede bozuluyor. Bir devlet şirket ilişkisinin kaldıramayacağı sertlikte mesajlar veren Vodafone, mevcut Mısır yetkililerini çok sert sözlerle itham etti. Şirket, Mısırlı yetkililerin kendilerini hükümet yanlısı kısa mesajlar göndermeye zorladığını açıkladı.

Hükümetin bunu protestoların başlangıcından bu yana yaptığını belirten Vodafone, bu durumun “kabul edilemez” olduğunu belirtti. Bu noktada asalında en vahim durumlardan biri de Vodafone’un kendi abonelerine hükümet tarafından gönderilen içeriği kontrol edememesi. Vodafone’u yarı suçlar nitelikte haber yapan İngiliz haber ajanslarının verdiği başlıklara göre bir mesajda Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’i desteklemek için yapılacak protestonun saatinin ve yerinin duyurulduğu belirtiliyor.