Vodafone WWF ile emisyonu azaltıyor

Vodafone Türkiye, sürdürülebilir bir gelecek için WWF-Türkiye ile ele ele vererek, kurumsal iş süreçlerini mercek altına alıyor. İşbirliği kapsamında, Vodafone Plaza’da Yeşil Ofis Programı’nın başlatılarak Vodafone Türkiye çalışanlarının doğa konusunda farkındalıkları artırılacak ve karbon emisyonları azaltılacak.

Çalışanları da bu sürdürülebilirlik projesine dahil ederek iş dünyasında bir dönüşümün öncülüğünü üstlenen Vodafone, WWF-Türkiye’nin danışmanlığıyla karbon ayak izini hesaplayacak. Vodafone’un tüm dünyada sera gazı emisyonlarının azaltılması için belirlediği “yeşil yol haritası”ndaki hedeflerine WWF-Türkiye’nin teknik desteğiyle ulaşacak. Tüm bu süreçlerin çalışanlar tarafından benimsenmesi için WWF-Türkiye Vodafone çalışanlarıyla kurum içi etkinlikler düzenleyecek.

WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar, işbirliğiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yeryüzündeki yaşamın sürdürülebilirliği açısından kritik öneme sahip olan düşük-karbon ekonomisine geçiş emisyon yaratan değil, azaltan iş süreçlerinin ve altyapıların yaygınlaşmasıyla mümkün olacak. Sürdürülebilirlik adına dünyanın sayılı doğa koruma kuruluşlarından WWF ile mobil iletişim alanında dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Vodafone’un Türkiye’de güçlerini birleştirerek gerçekleştirdiği işbirliği, örnek alınacak, etki alanı geniş, stratejik önemi olan, fark yaratan ve değişime öncülük edecek bir girişimdir” dedi.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray da konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“Dünyanın en büyük mobil iletişim şirketlerinden biri olarak sürdürülebilirliği temel iş stratejilerimizin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Bu yüzden dünyanın sayılı doğa koruma kuruluşlarından biri olan WWF ile başlattığımız işbirliğine ve dünya çapında örnek alınacak bir değişime öncülük etmekten memnuniyet duyuyoruz. Kurduğumuz işbirliği ile doğaya saygılı, sürdürülebilir tüketim alışkanlıklarına ve yaşam biçimlerine sahip “tek dünya vatandaşları” oluşturmak için halihazırda attığımız adımları güçlendirirken bu anlayışı tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz arasında da yaygınlaştırarak ülkemizde çevre duyarlılığını
artırma ve çocuklarımıza daha yaşanabilir bir Türkiye mirası bırakma yolunda iyi bir kurumsal vatandaş olarak sorumluluklarımızı yerine getirmeyi amaçlıyoruz.”