Yapması gereken şeyleri yapıp çok sevinmemizi beklemek

NUVO LOGOYapı Kredi Bankası çok enteresan bir şirket. Bir basın toplantısına çağırdı çok büyük bir gelişmemiz var diye… Gidemedim. Sonra basın bültenini elime alınca çok büyük şeye çok şaşırdım. Nuvo isimli bir bankacılık platformu sunmuş banka. Temel bankacılık işlemlerini çok daha hızlı, formalitesiz ve avantajlı biçimde gerçekleştirmemizi sağlıyormuş.

Özelliklerine bakınca karşımıza ne çıkıyor inceleyelim:

•          Banka şubesinden içeri adım atmadan NUVO’lu olunabiliyor.

•          Mobil ve internet bankacılığı kanalları üzerinden vadeli hesaptan bireysel ihtiyaç kredisine, fatura ödemelerinden en sık kullanılan temel birikim araçlarına kadar tüm temel bankacılık ihtiyaçları karşılanabiliyor.

•          NUVO Mobil veya NUVO İnternet Bankacılığı kanallarından alınan başvurular Türkiye’nin neresinde olursa olsun, kapıya kadar verilen hizmetle kolayca tamamlanıyor.

•          NUVO’da hesap işletim ücretinin yanı sıra EFT ve havale ücretleri de alınmıyor.

•          NUVO’da müşteriler e-mevduat faiz oranından faydalanıyor.

•          Şubeye gelmeden ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor.

•          NUVO, Türkiye’nin en güçlü kredi kartı World’ün sunduğu fırsatlara ek olarak kişiye özel kampanyalar ve marka işbirlikleriyle alışverişlerde ayrıcalıklı indirim fırsatları sunuyor.

Şimdi anlamadığım nokta şu: Bir fırın çıksa ve dese ki bizim ekmeklerimizin içinden çivi çıkmıyor… Bir manav çıkıp dese ki bizim meyveleri görerek alıyorsunuz… Bir alışveriş merkezi çıkıp dese ki bizim buraya arabayı parkettiğin zaman alışverişten sonra otopark parası vermiyorsun… Ben bu insanlara derdim ki e tabi zaten bunlar sizin yapmanız gereken şeyler. Eğer bunları yapmazsanız ben size gelmem.

Şimdi aynı şeyi Yapı Kredi’ye de söylüyorum. Banka şubesinden içeri girmeden internet hesabımı açmam lazım. Tabii ki elektronik ortamda bir tane bile eleman koymadığın için benden EFT ücreti gibi saçmalıkları almaman lazım. Beni tanıyorsun tabii ki krediyi bankaya gelmeden, beni karşına oturtup ezmeden de vermen lazım. Bu kadar lazım şeyi biraz geç de olsa biraraya getirip sevinmemizi beklemek niye? Hiç çözemedim bunu…