11818 kobileri himayesine aldı

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri grubu Türk Telekom’un müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi şirketi AssisTT, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. İşbirliği anlaşmasına göre 2 milyona yakın esnaf bilgilerini güncelledikten sonra AssisTT şirketinin sunduğu rehberlik ve bilgi hizmetleri servislerinden faydalanabilecek. Bu sayede, 11818’i arayan müşteriler, hizmet almak istedikleri işletmelere kolayca ve en hızlı şekilde ulaşabilecek.

11818’deki güncel bilgilerin esnaflara, daha kolay erişim sayesinde önemli bir avantaj sunacağını belirten AssisTT Genel Müdürü Adil Zembat, şunları söyledi:

“11818 bilinmeyen numalar servisimizde esnafların şahıs bilgileri ile yer almaları, şirket ismi ile sorgulama yapanların sonuca ulaşmalarını güçleştiriyordu. Bu nedenle, işletmelerin güncel bilgilerini 11818’e kaydetmeleri için TESK ile bir işbirliği gerçekleştirdik. İşletmeler hiçbir ücret ödemeden iletişim bilgilerini bilinmeyen numaralar servisimize bırakabilirler. Böylelikle esnafların 11818 bilinmeyen numaralar servisinin sunduğu hizmetlerden en verimli şekilde yararlanmalarını, müşterileri ile daha güçlü bir iletişim hattı elde etmelerini sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.”

TESK Başkanı Bendevi Palandöken ise bu işbirliğiyle konfederasyona bağlı işletmelere çok daha kolay ulaşılacığını belirterek; “Bu işbirliğinin sonucunda, esnaf ve sanatkarlarımız, iletişim çağının bütün imkânlarına kullanarak müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet sunacaklar. Halkımız da bu servisleri kullanarak kendilerine en yakın esnafa, birebir ve kendilerine özel hizmeti almak üzere, kolayca ulaşabilecek. Değerli esnaf arkadaşlarımı, kolay ulaşılabilir olmak ve müşteri sayısını arttırmak için var olan bilgilerini 11818 internet sayfasından güncellemeye davet ediyorum” dedi.

TESK’e bağlı esnaflar 11818’i arayarak ya da www.11818.com.tr web sitesi üzerinden ücretsiz olarak bilgilerini güncelleyebilecekler.

Türk Telekom iştiraklerinden AssisTT tarafından sağlanan 11818 servisinden bilinmeyen numaların yanı sıra rehberlik ve bilgi hizmetleri de sağlanıyor.