Avea’nın Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) işbirliğiyle hayata geçirdiği ‘Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları’ adlı sosyal sorumluluk projesi dünya çapında ödüllar almaya devam ediyor. Proje son olarak dünyanın en saygın ödüllerinden olan Best Business Awards’ın “2011 En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülünü almaya hak kazandı.

Avea’nın hayata geçirdiği “Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları” projesi tüm dünyadan spor projelerinin değerlendirildiği 5.Uluslararası Spor Etkinlikleri Organizasyonları Ödülleri kapsamında da en iyi 4 proje arasında yer almıştı.

İspanyol futbol kulübü Barcelona’nın 2013 sezonuna kadar Türkiye’deki resmi telekomünikasyon iş ortağı olan Avea, bu kapsamda gerçekleştirdiği ‘Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları’ projesi ile; Hakkari’den Diyarbakır’a, İzmir’den Bursa’ya kadar 18 miniğe sıra dışı bir eğitim fırsatı sundu.

TOSF’un Avea iş birliği ile düzenlediği Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda kendi yaş gruplarının en iyisi olan 1000’den fazla futbolcu adayı arasından en iyi 24 genç seçilmiş ve İstanbul kampına davet edilmişti. Bir hafta süresince İstanbul’da eğitim alan en başarılı 18 çocuk ise yine bir hafta süresince Barcelona Kampı çerçevesinde, dünyanın en ünlü takımının sahasında, Barcelona alt yapı hocalarından ders alma şansına erişti.

Avea’nın Avrupa’nın en büyük futbol kulübü ile iş birliğini, Türkiye’deki yetenekli genç oyuncular için nefes kesen bir fırsata çevirmesinin önemine dikkat çeken Best Business Awards Jüri Başkanı Andrew Areoff yaptığı açıklamada, ‘Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları’ projesinin, kalıpları yıkan ve son derece övgüye değer bir KSS projesi olduğunun altını çizdi. Areoff, projeyi Türkiye’de “futbol” hayali kuran çocuklara fırsat eşitliği sunması açısından oldukça çarpıcı olarak nitelendirdi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.