• AB destekli, Türk mühendislerce geliştirilen akıllı ulaşım projesi ETS ile cep telefonu toplu taşımada artık bilet gibi kullanılabilecek, turnike sırası bitecek. AVRUPA Birliği’nden 4 milyon euro Ar-Ge desteği almarak Türk mühendislerce geliştirilen akıllı ulaşım altyapı projesi Elektronik Biletleme Sistemi Projesi (ETS) ile cep telefonları artık toplu taşımada bilet gibi kullanılabilecek, turnike sıraları son bulacak.
  • Turkcell dünyada 5G standartlarının belirlenmesinde söz sahibi oluyor. Turkcell, 2020’de ticari olarak hayata geçmesi planlanan 5G’nin standartlarının belirlenmesinde dünyadaki en yetkili kuruluş olan 3GPP’ye üye oldu. Bu sayede, geleceğin teknolojisi olarak kabul edilen SG’nin gelişim aşamalarında yer alacak. 1998 yılında 3GUMTS standartlarını oluşturmak amacıyla 3. Nesil Ortaklık Projesi ismiyle kurulan 3GPP, daha sonra 4G ve 5G mobil iletişim teknolojilerinde de standartları belirleyen en yetkili kuruluş haline dönüşmüştü. Turkcell bu üyelik kapsamında, 5G’ye yönelik çalışmalara katılarak, geleceği yazacak teknolojilerin belirlenmesinde yetkili isimlerden biri olacak.
  • Kastamonu’da, cep telefonu operatörlerinin baz istasyonlarından akü çaldıklan iddiasıyla 3 kişi tutuklandı. İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce yürütülen çalışma sonucu, kentteki baz istasyonlarından hırsızlık yaptıktan iddia edilen M.M, Y.Y. ve Y.T. gözaltına alındı. Jandarma ekiplerinin zanlıların ikametlerinde yaptığı aramada, 77 akü, 2 reflektörlü yelek ile çelik makas ve levyeler ele geçirildi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.