Google kullanıcıları bu haftanın başından itibaren etraflarında eskisine oranla daha çok mağaza görmeye başladılar. İlk mağaza Gmail sekmesi içinde Google Play ismiyle Android ürünlerinin tanıtıldığı ekran oldu.

İkinci mağaza birinciye oranla daha geniş bir kiteye hitabediyor: Kullanıcılar, Google Web Mağazası üzerinden dünya genelindeki uygulamalar ile birlikte artık Türkçe uygulamalara erişebilecekler. İçerik geliştiriciler ise tasarladıkları Türkçe servisleri Chrome Web Mağazası üzerinden kullanıcılar ile buluşturabilecek. Google Chrome tarayıcısı için tasarlanan Chrome Web Mağazası Türkçe uygulamalar ile fark yaratacak. Türkçe olarak hazırlanan eğlenceli uygulamalar, farklı temalar ve Google Chrome’a özel uzantılara sahip Chrome Web Mağazası’nda ilk etapta Dipnot, NTV, NTV Spor, Trendyol, GolBe, Zargan, Grupanya ve Virgin Radio gibi lokal uygulamalar yer alacak. Artık tüm uygulama geliştiriciler, Chrome Web Mağazası için uygulama ve uzantılar tasarlayabilecekler.

Kullanıcıların kişisel kullanım ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanan Google Chrome Web Mağazası’nda her öğeyi kendi ayrıntılar sayfasında görüntülemek, yorumları okuyup, puan vermek mümkün. Binlerce uygulama, uzantı ve temanın keşfedilebileceği çevrimiçi bir platform olan Google Chrome Web Mağazası, 41 farklı dil seçeneğinde sunuluyor. Kullanıcılar, Türkiye’ye özel ücretsiz uygulamalar arasından tercihlerini yaparak diledikleri servislerden faydalanabilecekler. Tarayıcıya kurulan uzantılar sayesinde internette dolaşmayı kolaylaştıran ve keyifli getiren Chrome Web Store’ın Türkiye için hazırlanan uygulamalarını keşfe çıkmak için geç kalmayın! Google Web Mağazası’nı keşfetmeye başlamak için www.google.com.tr/chrome/webmağazası adresi ziyaret edilebilir.

Chrome Web Mağazası’nda neler var? Uygulamalar, bilgisayarınıza yüklediğiniz diğer türden programlara benzeyen gelişmiş web siteleridir. Başlıca fark, uygulamaların tamamen tarayıcı içinden erişilip kullanılabilmesidir. Gmail veya Pandora gibi siteleri kullanıyorsanız uygulamaları da zaten kullanıyor olabilirsiniz.

Uzantılar, Google Chrome’a ekleyebileceğiniz fazladan özellikler ve işlevlerdir. Uygulamaların aksine, hangi web sitesinde olursanız olun her zaman kullanılabilirler. Temalar, daha şık ve zarif hale getirmek için Google Chrome tarayıcısının dış görünümünü değiştirir. Büyüleyici yüzlerce dış görünümden istediğinizi seçebilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.