İki yabancı Türkiye’de kardeş oldu

Her gün 20’nin üzerinde şehir fırsatını tüm Türkiye’de 2,4 milyon kullanıcısına sunan Groupon dünyada 94 milyon kullanıcısı bulunan güvenli online ödeme sistemi PayPal ile işbirliği yaptı.

15 Nisan 2011 – Dünyada grup satış iş modelinin yaratıcısı olan Groupon ( sehirfirsati) bugünden itibaren PayPal ile de ödeme kabul ediyor. 8 ilde şehrin birbirinden keyifli fırsatlarından faydalanmak isteyen Groupon kullanıcıları PayPal ile güvenli bir biçimde alışverişlerini tamamlayabilecekler.

Türkiye’de yeme-içmeden eğlenceye, güzellikten wellness ve spor hizmetlerine, sinemadan tiyatro biletlerine, aktivitelerden kişisel gelişim kurslarına, kuru temizleme servislerinden otopark üyeliklerine, festivallerden konserlere, uçak biletleri ve hatta içme suyuna sayısız hizmetin tanıtımını %90’a varan indirimlerle sağlayan Groupon Türkiye Genel Müdürü Emre Ekmekçi konu ile ilgili “ Groupon Türkiye olarak bizim için en önemli unsur kullanıcılarımızın memnuniyeti. Kullanıcılarımızın gerek Groupon’larını kullanırken gerek sehirfirsati.com’da fırsattan faydalanırken mutlu olmalarını ve kendilerini güvende hissetmelerini istiyoruz. Bizi sektörde liderliğe taşıyan da kullanıcılarımızın bize duyduğu güven oldu. Bu bağlamda dünyanın en güvenli ödeme sistemlerinden birisi olan PayPal ile yaptığımız iş ortaklığı bizim için çok anlamlı. PayPal ile müşterilerimize hem güvenli hem de kullanımı kolay bir ödeme seçeneği sunduk. “ dedi.

İki Dev Marka İşbirliklerini Özel Bir Kampanya ile Taçlandırdı
Groupon, PayPal işbirliğini duyurduğu bugün itibari ile kullanıcılarına çok avantajlı bir de kampanya sunuyor. Bugünden itibaren 31 Mayıs’a kadar Groupon’da PayPal ile ödeme yapan kullanıcılar ödedikleri miktarın %10’u kadar ödül bonus kazanacaklar.

Groupon Hakkında

Group“Grup” (Group) ve “Kupon” (Coupon) kelimelerinden yola çıkılarak 2008 yılında oluşturulan ve temelinde “internette grup olup, indirimli hizmet almak” olan Chicago merkezli Groupon, Türkiye’de Nisan 2010 tarihinden bu yana SehirFirsati.com markası ile faaliyet göstermektedir. Şu anda 6 kıtada ve içinde Türkiye’nin de bulunduğu 44 ülkede, 6500 çalışanı ile faaliyet gösteren Groupon dünya genelinde bulunan 70 milyon üyesi ile dünyanın en büyük live-shopping platformudur.
PayPal Hakkında

1998’de kurulan PayPal bir e-posta adresi olan tüm işletme ve tüketicilerin güvenli ve uygun maliyetli online ödeme göndermelerini ve almalarını sağlayan lider global online ödeme şirketidir. PayPal 190 ülkede kullanılabilir ve Türk Lirası, ABD Doları ve Euro da dahil olmak üzere 20’den fazla para biriminde ödeme yapılmasını destekler. 2002 yılında eBay tarafından satın alınan PayPal’ın şirket merkezi San Jose, California’dadır. Uluslararası şirket merkezi ise Singapur’da bulunmaktadır