Islak imza bitti sesli imza başladı

Turkcell Global Bilgi’nin, geçen yıl ücretsiz olarak Turkcell müşterilerinin hizmetine sunduğu “sesli imza” teknolojisi, 1,5 milyon kullanıcıya ulaştı.

Uygulama sayesinde Turkcell müşterileri, çağrı merkezini aradığında, seslerini tanımlatarak çok daha kısa sürede ve güvenli bir şekilde işlemlerini yapabiliyor.

Sesli imza uygulaması Turkcell müşterilerinin, çağrı merkezini aradığında, işlemlerini daha hızlı ve maksimum güvenlikle bitirmesini hedefliyor. Kimlik doğrulamasına ihtiyaç duymadan,  anne kızlık soyadınızın 3. ve 5. harflerini artık geçmişte bırakıyor.

Uygulamanın hizmete geçtiği günden bu yana, bireysel ve kurumsal müşteriler olmak üzere toplam 1,5 milyondan fazla aktif sesli imza kaydı alındı. Yine bir yıl içinde bireysel ve kurumsalda 3,5 milyona yakın ses imza onayı alındı.

“Sesli imza” teknolojisi Turkcell müşterileri için; teyit ve kimlik doğrulaması gerektiren konularda detaylı, ek sorulara gerek kalmadan yönlendirme sağlayarak, görüşme sürelerini bireysel müşterilerde 20, kurumsal müşterilerde ise 40 saniyeye kadar kısaltıyor. Sesli imza uygulaması, sizi grip olduğunuzda da sesinizden tanıyor. Sesinizi bir cihaza kaydederek arasanız ve bunu teyitten geçmek için kullansanız sizin cihaza kaydedilen sesinizi de gerçek sesinizden ayırabiliyor.