3dDünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden biri olan Dassault Systèmes, hızla büyüyen pazarlama otomasyonu pazarındaki gelişmelerde söz sahibi olan Realtime Technology AG (RTT) firmasını satın aldığını açıkladı. Münih merkezli RTT’nin satın alınması anlaşması kapsamında şirketin DeltaGen, PictureBook, POS Configurator ve diğer çözümleriyle tanınan yazılım bölümü ve pazarlama danışmanlık hizmetleri de yer alıyor.

Üç boyutlu pazarlama çözümleri konusunda söz sahibi bir firma olan RTT’nin müşterileri arasında Hugo Boss, Adidas, Airbus, Audi, BMW, Daimler, Electrolux, Eurocopter, Ferrari, General Motors, Harley-Davidson, Nissan, Porsche, The North Face, Toyota ve Volkswagen gibi dev firmalar yer alıyor.

Dassault Systèmes Başkanı ve CEO’su Bernard Charlès, bu önemli satın almayla ilgili şöyle konuştu: “Müşterilerimiz pazarlama ve satış süreçlerini mükemmel müşteri deneyimi sağlayacak şekilde dönüştürmek istiyorlar. Bu yolda üç boyutlu (3D) dijital varlıklardan tam olarak faydalanmalarını mümkün kılacak bir sisteme ihtiyaçları var. İşte bu noktada RTT firması müşterileri için yenilikçi çözümler sunma alanında üstün beceri sahibi bir firma.”

RTT CEO’su ve Kurucu Ortağı Ludwig Fuchs, Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE stratejisi ile RTT’nin vizyonunun son derece uyumlu olduğunu ifade etti. Fuchs, “3D tasarımda ve sektördeki üç boyutlu yazılımlardaki tüm gelişmelerde Dassault Systèmes liderlik eden öncü bir firma. İlgili çözüm portföylerimiz ve hizmet uzmanlığımız biraraya geldiğinde, bu birleşmenin endüstri çalışma tarzının dönüşümünde önemli bir dönüm noktası olacaktır. 3DEXPERIENCE tüketici ile başlayıp tüketici ile biter. Bu dönüşümü birlikte sürdüreceğiz.” dedi.