Superonline oyuncuları ışık hızında bir araya getirdi

sol turnuva 2Turkcell Superonline ana sponsorluğunda Merlin’in Kazanı tarafından düzenlenen DotA 2’nin İstanbul’daki Büyük Finali’nde heyecan zirveye ulaştı. Rekorlara sahne olan turnuvada toplam 256 takım, 1.300 kişi mücadele etti. Türkiye’den ve dünyadan yaklaşık 550 bin kişinin canlı takip ettiği ve sosyal medyada yankı uyandıran turnuvada 2 gün süren maçların sonucunda ANT takımı rakibi BFTurk’ü 2-0 geriden gelip, 3-2 mağlup ederek şampiyon oldu.

Büyük Final’de oyun karakterlerinin kostümleriyle gelen katılımcılar arasında düzenlenen Cosplay yarışması turnuvayı tam bir karnaval havasına bürüdü. Cosplay yarışmasının birincisi Death Prophet kostümüyle Gül Melis Taze oldu.

Türkiye’yi dünya ile aynı anda fiber internetle tanıştıran Turkcell Superonline’ın ana sponsorluğunda Merlin’in Kazanı tarafından düzenlenen DotA 2 Oyun Turnuvası Büyük Finali’nde kıyasıya bir mücadelenin ardından ANT takımı Türkiye’nin en iyi DotA 2 oyuncuları olarak turnuvaya ismini yazdırdı. Şampiyon takım 5 adet Arma Venes 13 I7, 650Ti, 8GB oyun bilgisayarının da sahibi oldu. Turnuvada ikinci olan BFTurk takımı 5 adet 27 inç Viewsonic oyuncu monitörü kazandı. Büyük Final’de üçüncülük kupasına hak kazanan HWA ise 5 adet Razer Ultimate Black Widow 2013 oyun klavyesi ile ödüllendirildi. Büyük Final’in en hızlı ve en yetenekli oyuncusu BFTurk takımdan Fehim Bölmetepe (Talse), Turkcell Superonline özel hız ödülü olan NVDIA GTX Titan ekran kartını almaya layık görüldü.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, ödül töreninin ardından yaptığı açıklamada, Türkiye’ye ışık hızında 5 yılı yaşatan yenilikçi telekom operatörü olarak, hızlı ve kaliteli internet bağlantısının özellikle oyunseverler için öneminin farkında olduklarını belirtti. Erkan, “İnternetin getirdiği her türlü yeniliği son derece hızlı ve kolayca benimseyen bir nüfusa sahip Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü olarak en önemli görevimizin bu yenilikleri hayatımızda gerçekten uygulanabilir kılacak altyapıyı sağlamak olduğunun farkındayız. Işık hızında internetin faydasını çevrimiçi oyunlar sırasında da görebiliyoruz. Turkcell Superonline’ın sağladığı ışık hızında internet sayesinde oyunseverler diğer oyuncularla mücadele ederken ışık hızında karar alıp bunları ışık hızında sahaya yansıtabiliyorlar ve yine ışık hızında hedeflerine başarıyla ulaşıyorlar” şeklinde konuştu.

Büyük finale katılmaya hak kazanan VG, BFTurK, Imba, ZONE, HWA, em, ANT ve BMT takımları arasında oynanan maçları 550 bin kişi online olarak takip etti ve DotA 2’de ulaşılması güç bir rekora imza atıldı. 1 Eylül günü çevrimiçi olarak başlayan turnuvaya 400’e yakın takım rekor başvuruda bulundu, bunlardan 256’sı turnuvada yer almaya hak kazandı. 21 günde toplam 248 karşılama yapıldı ve oyuncular 1.000 saatten fazla ışık hızında oyun oynadılar. Turkcell Superonline’ın resmi Facebook ve Twitter hesaplarından 3 gün boyunca #ışıkhızındaoyun hashtag’iyle paylaşımda bulunan takipçiler hem maçları canlı yayında izleme fırsatı buldular hem de sürpriz hediyelerin sahibi oldular.

Turkcell Superonline’ın İstanbul’daki genel merkezinde yapılan Büyük Final’de oyun, anime ve film kahramanlarının kostümleriyle gelen katılımcılar arasında düzenlenen Cosplay yarışması izleyicilere ve oyunseverlere renkli anlar yaşattı. Yarışmada Death Prophet kostümüyle birinci olan Gül Melis Taze retina ekranlı iPad’in sahibi oldu. Onu Nazgul kostümü ve Ninsu kostümü izledi. İkinciye iPad Mini, üçüncüye ise The Savage She-Hulk figürü hediye edildi.