TTnet 5 yaşına girdi

Bundan beş yıl önce Türk Telekom’un bünyesinden çıkarak ayrı bir şirket haline geldi. O zamanlarda internetten herkes şikayetçiydi. 5 yıl içinde Türkiye’de almaz denen insanlar internete girdi, internetin girmez dendiği kırlar online hale geldi. Bugün hala hızdan şikayet ediliyor ama bakıldığında o günden bugüne onlarca kat arttı internet bağlantısının hızı. Şikayetler ihtiyaçların daha hızlı gelişmesinden kaynaklanıyor doğal olarak. Bugün 100 megabit hızlardan bahsediyorsak, insanların 8 megabite kadar kotalı bir bağlantıdan şikayet ediyor olmasını eminim ki telekomun içindeki yetkililer de doğal karşılıyordur ve bunu daha iyi bir yere getirmek için ellerinden geleni yapıyorlardır. Geçtiğimiz günlerde yılın ilk çeyreği açıklamasını apan Türk Telekom altyapı yatırımlarında rekor artıştan bahsetti. Keşke bu yatırımların kırılımını da bizimle paylaşsalar da biz de yakın bir tarihte evimizin santrale olan uzaklığını hesaplattırmaya ihtiyacımız kalmadan hızlı internete gireceğimiz günleri bekliyor olsak… Şu anda önümüzde “şu gün internetimiz şöyle gelişecek” gibi bir takvim olmadığı için neyi ne zaman kadar bekleyeceğimizi bilmeden asabileşiyoruz.

TTNET’in Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, 5 yılda 6 milyonu aşkın aboneye ulaştıklarını ve bugün 30 milyondan fazla kişinin TTNET ayrıcalığıyla internete bağlandığını belirtti. Yılmaz, 5. yaşlarının coşkusunu müşterileriyle paylaşmak için 2 ay boyunca sınırsız ve ücretsiz olacak bir WiFi kampanyası başlattıklarını açıkladı. TTNET’in kuruluş günü olan 26 Nisan’da başlatılan 5. Yıl WiFi Kampanyası, Haziran ayı sonuna kadar sürecek.

Ama bizim bakış açımızla TTnet’in vereceği en büyük promosyon, gelecek günlerde nelerin daha iyi olacağını anlatmak olacaktır.