Türk Telekom online oyun mağazası açıyor

TTNET, dijital oyun konusundaki yatırımlarına devam etme adına  oyun tutkunlarının buluşma noktası haline gelecek yeni oyun platformu Playstore’u, Türk oyunseverlerin hizmetine sundu. Playstore’un açılışı, efsane oyun Crysis’in devam niteliğindeki yeni oyunu Crysis 2’nin Türkiye lansmanı ile birlikte gerçekleştirildi. TTNET Playstore’u Türkiye’nin en büyük dijital oyun mağazası haline getirmeyi hedefliyor.

TTNET’in yeni oyun platformu Playstore’un detaylarının ve TTNET’in Türkiye oyun pazarındaki yeni hedeflerinin paylaşıldığı basın toplantısı; TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak ile TTNET Ürün Geliştirme Direktörü Gültekin Keskin’in ev sahipliğinde; Crytek kurucu ortakları Avni Yerli ve Faruk Yerli’nin katılımıyla düzenlendi.

Toplantıda konuşan TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak, dijital eğlence sektörünün hızla büyüyen, dinamik bir sektör olduğunu, Price Water House Coopers’ın (PWC) araştırmasına göre tüm medya alanları içinde, “oyun”un en yüksek artış gösteren medya-eğlence alanı haline geldiğini belirttti.

Dijital oyun pazarında, Türkiye’nin yasal olarak dijital oyun indirme imkanı sunan en büyük resmi platformu olma hedefiyle harekete geçmiş olduklarını açıklayan Koçak, “Dijital oyun konusunda dünya yüksek bir ivme içinde ve dijital yolla ulaştırılan oyun sayıları çok yüksek değerlere gelmiş durumda. 2015 yılında 1 milyara yakın oyunun dijital yollarla dağıtılacağı öngörülüyor. Türkiye’deki oyun pazarının ise mevcut potansiyel göz önüne alınarak; önümüzdeki yıllarda dünya oyun pazarındaki öneminin artacağını söyleyebiliriz” dedi.

Yeni oyun platformu Playstore hakkında bilgi veren TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak, şunları söyledi: “Playstore platformu ile genellikle yaşları 12 – 35 arasında değişen, çoğunluğu erkeklerden oluşan, teknolojiyi ve her türlü gelişmeyi çok yakından takip eden oyuncu kitlesine ulaşmayı hedefliyoruz. Playstore ile Türk oyunseverler, yeni çıkan oyunlara dünya ile aynı anda ulaşacak, dünya çapında kabul görmüş dijital indirme teknolojisiyle indirip oynayabilecekler. Üstelik oyunlara en avantajlı fiyatlar ve farklı ödeme kanallarını kullanarak sahip olabilecekler. Playstore, Türkiye’nin en büyük oyun mağazası olacak. Dünyadaki dev oyun şirketlerinin tümü ile görüşmelerimiz sürüyor. Hedefimiz, hangi yayıncının olursa olsun, güncel olarak dünyada bulunabilecek tüm oyun içeriğinin bulunabileceği bir platform oluşturmak. Hedefimiz 2011 sonuna kadar oyunculara yüzlerce oyunluk dev bir katalog sunmak”.

Crytek Kurucu Ortağı Avni Yerli de Crytek’in TTNET ile işbirliğinin Crysis 2 ile başladığını belirterek “Bu tür işbirlikleri Türk oyun sektörünün gelişmesi açısından büyük önem arz ediyor. Crytek olarak bizim de bu sürece katkıda bulunuyor olmamız gurur verici. Önümüzdeki dönemde TTNET ile işbirliğimiz artarak devam edecek” dedi.

Avrupa’nın en büyük bağımsız oyun stüdyosuna sahip Yerli kardeşler, dünya çapında 7 stüdyoda 40 ülkede 650’den fazla çalışana sahip bulunuyor. Giresunlu bir ailenin üç oğlu olan Avni, Faruk ve Cevat Yerli, Almanya’da kurdukları Crytek isimli şirketle, tüm dünyada milyonlarca satan bilgisayar oyunları yaratıyorlar. Crysis 2, TTNET müşterilerine 59,95 TL fiyat avantajıyla sunuluyor

Playstore’un açılışı Türk oyuncular başta olmak üzere, bütün dünyada büyük yankı uyandıran efsane oyun Crysis’in devam niteliğindeki yeni oyunu Crysis 2’nin Türkiye lansmanı ile gerçekleşti.

TTNET müşterileri, 59,95 TL tek ödeme ve aylık 4,99 TL ile 12 taksitle ödeme imkanı ile çok avantajlı fiyatlarla Crysis 2’ye sahip olabilecekler. TTNET müşterisi olmayan kullanıcılar da Mobil Ödeme ve Kredi Kartı ile ödeme yaparak 65 TL’ye oyunu satın alabilecekler.