USB erişilmez hale gelince panik olmayın

adata (3)Hayatımız taşınabilir hale geldi. Cep telefonları ve tabletlerin dışında her istediğimiz anda ulaşılabilir verilerimizi minik disklerde yanımızda götürüyoruz. Yedeklemeyi her zaman düşünmüyoruz tabii ki… Ama ya bu veriler uçarsa? Ya disk ulaşılmaz hale gelirse?

Veri depolama ürünleri üreticisi ADATA, USB bellek kullanıcıları için özel bir kurtarma yazılımı yayınladı. ADATA markalı USB belleklerde okuma sorunu yaşandığında, kullanıcıların ürünü tamire götürmesi yerine kolayca erişip kullanabilecekleri bu yazılım, böylece hem zaman, hem para, hem de emek tasarrufu sağlıyor.

Flash bellek bilgisayara takıldığında sürücü okunamadığında ve sürücünün biçimlendirilmesi gerektiği yönünde mesaj görüldüğünde panik yapmanıza gerek yok. Kurtarma yazılımının uygulaması da çok basit. Birkaç adımda işlevini tamamlayan bu yazılıma ADATA web sitesi üzerinden her yerden, günün 24 saati internet üzerinden erişilebiliyor. Kurtarma yazılımı, arızalanan flash bellekleri onarıyor, ama içindeki verileri kurtaramıyor. USB belleği tekrar kullanılabilir hale getiren bu yazılıma buradan ulaşılabiliyor…