Vestel ve arkadaşları kurtuluş mücadelesi başlatıyor

Vestel ve Türkiye’de telefon ürettiğini iddia eden şirketler, devlete bir şikayet dilekçesi vermiş. Bu yabancı telefonlar bizi şaşatmıyor, gereğini yapın diyorlar. Konuyu TKNLJ formatında maddelerle inceleyelim:

  • Başvurunun adı bile çok enteresan: ALICISI BULUNAN VERİCİ PORTATİF (CELLULAR) TELSİZ TELEFON CİHAZLARI İTHALATINDA KORUNMA ÖNLEMİ UYGULANMASINA YÖNELİK BAŞVURU
  • Başvuran ana firma Vestel ve diğerleri ise şöyle sıralanıyor: Telpa Telekomünikasyon Ticaret A.Ş., NCB Telekomünikasyon İletişim San. Tic. Ltd. Şti., Ova Elektronik İletişim San. ve Tic. A.Ş., Erkayasan Telekomünikasyon Elektronik Otomotiv Tekstil İnşaat Yapı Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
  • Erkayasan şirketinin isminde olan inşaat, otomotiv ve tekstil sizi şaşırtmasın sadece telefon konusunda şikayet ediyor. Ama bizim tüm Türk firmaları gibi her şeyi yapabiliyor onlar
  • Başvuru bize Vestel’in ne kadar güzel işler yaptığını, ne zaman kurulduğunu filan anlatıp bize bir altlık yapıyor. Yani öyle ki “bu kadar güzel işler yapan bir firmanın telefonlarını satmayı nasıl engellersiniz hain köpekler” diyesi geliyor insanın, gözlerine yaş doluyor.
  • Vestel ve arkadaşları diyorlar ki bu yabancı şirketler sattıkça bize zarar geliyor iyisi mi devletimiz bizi korusun. Ama nasıl koruyacağına dair bir istek ve öneri bulamadım.