Yeni yılın ilk hutbesi kızlı erkekli chat üzerine…

chatVan Müftülüğü’nün hazırladığı ve 3 Ocak’ta Van’daki tüm camilerden okunacak hutbe erkekler ve kadınlar üstüne hazırlandı.

Kadınlara hoş davranılmasını ve zaman zaman onlarla şakalaşılmasını öneren Van müftülüğü; erkeklerden eşlerine değer vermelerini, hizmetlerinden dolayı onlara teşekkür etmelerini, gönülerini hoş edecek sözler söylemelerini istedi.

Van müftlüğü sosyolojik ve bilişimsel yönden Türkiye’nin en ileri kurumlarından biri olduğu için şöyle bir tespit yapmış: “Günümüzde evli erkeklerden bir kısmının, hanımından habersiz bir şekilde, dışarıda veya bilgisayar başında, başka kadınlarla alaka kurup evini terk ederek hanımını ve çocuklarını evlerinde sahipsiz, çaresiz ve perişan bir halde bıraktıkları hepimizin malumudur. Allah’a söz vererek evlenip de, basit sebeplerle yuvasını yıkan, arkada gözleri yaşlı masum yavrular bırakan erkek ve kadınlar, elbette ki Rabbin huzurunda çok ağır sorguya çekileceklerdir.”

Bu haber, Türkiye’de herkesin kendini internet konusunda konuşmaya nasıl yetkin hissettiğinin en önemli göstergesi. Daha önce basına yansıyan haberlerden görebildiğimiz kadarıyla Van müftülüğü kredi faizleriyle ilgili de değerli görüşlerini vatandaşla paylaşmıştı…