Zuckerberg 5 milyon hayranını bir anda takipçi yaptı

Facebook yapacağını yaptı, yeni ‘subscrbier’ uygulamasını CEO Zuckerberg ile duyurdu. Bir nevi viral çalışma ile önce Zuckerberg adına bir Facebook Fan Page (hayran sayfası) oluşturuldu, Çarşamba’dan Cuma’ya 5 milyon hayran toplantı, sonra bu ‘hayran’ların hepsi sihirli bir dokunuşla, külkedisi gibi hooop takipçiye dönüşüverdi.

Twitter’daki gibi benzer bir mantıkla, artık karşılıklı arkadaş olmadan, yalnızca takip edilmek üzerine kurulu bu sistemi CEO’sunu kullanarak yapmak Facebook için oldukça başarılı bir hamle sayılabilir. Zuckerberg’i şahsi olarak Facebook ortamında görmek görünen o ki insanları oldukça heyecanlandırmış. 3 günde 5 milyonu aşan bir takipçi/hayran sayfası herhalde ‘sosyal’ dünyada yoktur.
Zuckerberg hayranları, takipçilerin olduğu kişisel sayfaya dönüşmeden önce 5 milyon 200 bin civarındaydı. Peki böylelikle, Zuckerberg, ufak bir hesapla Facebook’ta en çok takip edilen kişi mi olmuş oluyor? Evet öyle.
Artık Facebook’taki tüm hayran sayfaları bu şekilde takip edilebilen kişisel sayfalara dönüşecek. ‘Kendin yap’ versiyonunun çıkması da önümüzdeki haftalarda bekleniyor.