Home ANKARA Ayakkabı kutusu İngilizce’de var Türkçe’de yok

Ayakkabı kutusu İngilizce’de var Türkçe’de yok

0
640

Wikipedia-logoTarihin en önemli rüşvet iddialarından biri olan 17 Aralık operasyonu, Halk Bankası aracılığıyla dünyanın en büyük internet ansiklopedisi Wikipedia’ya girdi. Dünyanın en kapsamlı internet ansiklopedisi Wikipedia’nın Almanca ve İngilizce sayfalarında Halkbank başlığı altında çıkan açıklamada, 17 Aralık Yolsuzluk Operasyonu’na değiniliyor. Ayrıca, Wikipedia’nın İngilizce sayfasının Halkbank başlığı altında 2013 Yolsuzluk Soruşturması adlı bir bölüm de bulunuyor.

Wikipedia’nın Almanca sayfasında Halkbank 5 cümle ile anlatılırken, bu cümlelerden bir tanesi yolsuzluk operasyonuna ayrılıyor. İngilizce Wikipedia’da ise yolsuzluğa büyük yer verilmekte. İlk olarak, Halkbank başlığı altında açılan bölümde Halkbank’ın İran ile altın üzerinden petrol ticaretinde aracılık yaptığı ve bunun da Dubai gibi şehirlerde bavul ticareti yöntemiyle gerçekleştirildiği belirtilirken, belirli zaman dilimleri arasında gerçekleştirilen ticaretin miktarları veGenel Müdürü Süleyman Aslan’ın evinde bulunan para dolu ayakkabı kutularıyla gündeme gelen Halk Bankası, dünyanın en kapsamlı internet ansiklopedisine girdi.

Wikipedia’nın Almanca ve İngilizce sayfalarında Halkbank’taki yolsuzluk anlatılıyor, ama Türkçe sayfada tek kelime edilmiyor.

NO COMMENTS

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.