Bilgisayar korsanları büyük marka müşterilerini ele geçirdi

ABD’de şimdiye kadar yaşanmış en büyük elektronki posta rezaleti gündemde: ABD’nin Target ve Best Buy gibi en önemli firmalarının elektronik posta pazarlamasını yapan Epsilon, kötü niyetli bilgisayar korsanlarının sistemine girmesine engel olamadı ve elindeki bütün elektronik postaları kaptırdığını açıkladı.

Böylece ABD’nin en büyük şirketlerine güvenerek oradan bilgi almak için elektronik posta adresini veren son kullanıcılar, artık dünyanın dört bir yanından, hem de ehil bilgisayar korsanlarından elektronik postalar alacak, sistemlerine girilmeye çalışılacak. Büyük şirketler Epsilon’un hemen harekete geçtiğini ve sistemlerindeki açığı kapatarak ilgili kişilere karşı hukuki işlem başlattığını belirtti.

Epsilon ve onunla çalışan büyük kurumlar bir açıklama yaparak hiçbir şekilde kendilerine gelen ve kişisel bilgilerinin paylaşılmasını isteyen elektronik postalara inanmamalarını söyledi.

Bilindiği gibi Türkiye’de de Yapı Kredi’den Garanti Bankası’da, Migros’tan GSM şirketlerine kadar birçok kurumun elektronik posta pazarlaması ve gönderimi dış kaynak kullanımıyla yapılıyor. Bu olayın herkese ders olması, güvenlik seviyelerini daha yukarı çekmelerini hatırlatması dileğiyle…