Superonline’dan Turkcell Genel Müdür Yardımcılığına…

Superonline’dan Turkcell Genel Müdür Yardımcılığına…

Murat Erkan 1Murat Erkan Turkcell Superonline genel müdürlüğünü yürütüyordu. Sonra Turkcell son trendlere uyarak yeni bir yapılanmaya girdi. Aynı Rakibi Türk Telekom gibi iç yapılanmasını değiştirerek tek yapı haline dönüşmeye doğru gitti. Bunun için Superonline tarafı biraz karıştı ve Murat Erkan Turkcell’de yöneticilik seviyesini çözemediğim Satış Fonksiyonuna bağlı Perakende ve Aktif Satış Grup Başkanlığı görevine getirildi.

Turkcell’den 30 Kasım’da yapılan br açıklamayla da Murat Erkan’ın 1 Aralık 2015 itibarıyla Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandığı dile getirildi.

Murat Erkan, 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2010 yılında Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programı’nı tamamladı.

Profesyonel iş hayatına Toshiba’da başlayan Erkan, Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev aldı. Ardından Cisco Türkiye’de Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” oldu. 10 yıl süre ile Cisco Systems’da çeşitli zamanlarda Teknoloji, Satış, İş geliştirme ve Kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Murat Erkan, Turkcell Superonline’daki görevinden önce 2006 yılından itibaren Aneltech’de Telekom, Mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini sürdürdü.

Murat Erkan, Haziran 2008’de Turkcell Superonline Genel Müdürü olarak çalışmaya başladı. Ekim 2015 itibarı ile Satış Fonksiyonuna bağlı Perakende ve Aktif Satış Grup Başkanı olarak görevini yürütmekteydi. Bu görevinden önce, Ev ve Bireysel Grup Başkanı olarak görev yapmaktaydı.

Kendisiyle uzun sohbetler edebilme imkanı buldum. Açık vizyonlu, kimi yöneticiler gibi poz atma adamı değil. Gömleğinin kollarını sıvayarak işin içine giren, interneti elinde büyütmüş kuşaktan bir yönetici. Çalıştığı ortama değer katacağına eminim…

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş