BTK’nın gücü bize yetiyor, o kadar

BTK ve TİB herkesin her zaman eleştirdiği re’sen kapatma yetkisi sahibi kurumlarımız. İstediği zaman istediği şeyi, mahkeme kararı olmaksızın kapatabilme yeteneğine sahipler. Seçimler yaklaşırken üstlerine düşen sorumluluğu ve internete düşen görüntüleri bildiklerinden halkımıza bir mesaj verdiler: “Kimse merak etmesin 7 gün 24 saat çalışıyoruz telefonlarımız açık ve internete düşen görüntüleri ortadan kaldıracağız”…

Herkesin yüreğine su serpildi çünkü yaklaşık 60 bin site kapatan, internet kafelerde 1 milyon sayfayı yasakayan BTK bu işler çok iyi yönetecek gibi gözüküyordu. Dün bir açıklama yapan Fethi Şimşek MHP’li Mehmet Ekici’nin avukatı Süleyman Ayhan’ın talebine konu olan her iki İnternet sitesinden ilgili içeriklerin çıkartılmasının sağlandığını bildirdi.

Ama anlaşılamayan şöyle bir şey var: Mühim olan o avukatın söylediği erleri kapatmak mı yoksa bu içeriğinortadan kaldırılmasını sağlamak mı? Şu anda fiilen Youtube ve benzeri tüm sitelerde Mehmet Ekici’nin videoları tüm hızıyla dönüyor. Videoları incelediğimizde müstehcen diye kapatılan birçok siteden daha müstehcen olduğu çok net bir biçimde görülebiliyor.