Herekese bi müzik lazım

Türkiye’nin ilk ve tek online stok müzik bankası olarak yayına giren www.bimuziklazim.com, 50 farklı kategorideki enstrümantal eseri aynı çatı altında topluyor. Müziği olan ile  Medyada kullanmak için müzik arayanı online olarak buluşturan platform, tüm ajanslara, prodüktörlere, televizyon, radyo kanallarına, yönetmenlere, GSM operatörlerine, tanıtım, organizasyon şirketlerine, telefon santrallerine ve daha birçok mecraya ihtiyaç duydukları müziğe en pratik şekilde ulaşma imkanı sunuyor.

Jingle House kurucu ortaklarından Ömer Ahunbay müzik üretirken bir yandan da hem sektörel olarak hem de içerik anlamında yaptıklan işe yenilik getirmek için çalıştıklarını söyledi. Web ortamından birçok farklı içeriğe kolayca ulaşılabildiğine değinen Ahunbay, meselenin web ortamında içerik sağlamak değil, yaratılan içeriği yönetmek ve onu daha kullanışlı hale getirmek olduğunu dile getirdi.

Ömer Ahunbay sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Televizyon ve radyo reklamları, dizi filmler, sinema filmleri, belgeseller, fuarlar, cep telefonu melodüeri ve 3G ile oluşacak yeni cep telefonu dünyası, defileler, internet dünyası için müzik arayan herkes aradığım bu siteden hızlıca bulabilecek. Klasikten caza, elektronikten popa, rocktan hip hopa tam 50 farklı kategoride Türk damak tadına uygun binlerce özgün enstrümantal beste artık yalnızca bir tık uzakta. Artık her alanda müziğe ihtiyacı olan ve bunun için durmadan müzik arayan kocaman “bir multimedia dünyası bulunuyor. Öte yandan evinde, stüdyosunda milyonlarca eser üretebilen, hatta üretip depolamış olan sayısız müzisyen bulunuyor. İşte bimuziklazim.com bu iki dünyayı birleştiriyor.”